Badania wizerunkowe
- Informacje Ogólne

Tworzenie i utrzymywanie rozpoznawalnego na rynku wizerunku przedsiębiorstwa jest jednym z istotnych działań prowadzących do budowania jego przewagi konkurencyjnej na rynku. Wizerunek firmy rozumiany jest jako ogół cech, które definiują sposób jej działalności. Wizerunkiem tym można ponadto zarządzać, aby jego odbiór przez podmioty zewnętrzne był zbieżny z wizerunkiem pożądanym przez kierownictwo. Poszczególne cechy wizerunku powinny wpływać na jego niepowtarzalność, a niepowtarzalna oferta łatwiej zapada w pamięć odbiorców i skłania ich w rezultacie do skorzystania z ferowanego produktu lub usługi.

Pomagamy naszym Klientom osiągnąć cel, jakim jest zwiększenie rozpoznawalności organizacji oraz jej produktów i usług i tym samym powiększyć wyniki sprzedażowe. W tym celu przeprowadzamy badania wizerunku, które pozwalają nam na dokładne określenie jak firma jest postrzegana. Porównanie wyników badań z założeniami wizerunkowymi przyjętymi przez kadrę zarządzająca organizacji, mogą przyczynić się do podjęcia działań, które maja na celu przybliżenie rzeczywistego wizerunku do wizerunku, jaki przedsiębiorstwo planuje osiągnąć.

Oferujemy przeprowadzenie następujących działań zmierzających do zbudowania silnego wizerunku organizacji:

Oferowane badanie wizerunku organizacji w mediach pozwala na stworzenie raportu dotyczącego wizerunku firmy, jaki kreują media. Dzięki zbadaniu wydarzeń i wypowiedzi, które pojawiły się w mediach w określonym czasie, Klient uzyskuje informacje, które umożliwiają mu określenie jaki jest wizerunek jego Organizacji w mediach.. Monitoring mediów daje również możliwość poznania opinii na temat produktów i usług przedsiębiorstwa (np. badanie artykułów o potrawach serwowanych przez restaurację).

Przeprowadzenie audytu wizerunkowego w przedsiębiorstwie pozwala wykazać, jak wizerunek firmy odbierany jest prze grupę docelową wewnątrz firmy (pracownicy) i na zewnątrz (np. kontrahenci, klienci). Jednocześnie prowadzi to działanie do wyznaczenia słabych i mocnych obszarów wizerunkowych organizacji, a ta wiedza może zostać wykorzystana w procesie zmian w wizerunku firmy lub służyć jego umacnianiu.

Pozyskane dane dają możliwość zaplanowania skutecznej kampanii wizerunkowej skorygowanej o preferencje grupy odbiorców organizacji. Takie podejście w zakresie kreowania wizerunku (kszałtowanie marki) daje możliwość zbudowania trwałych relacji z klientami i uzyskania stabilnej pozycji rynkowej.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu: 539 930 958 lub drogą mailową: biuro@firmowymarketing.org 

Comments are closed.

  • Pozostań w kontakcie

Aquila Capital Investment Sp. z o.o.; ul. Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław; KRS: 0000552858, NIP: 8971807471, REGON: 361280942